niedziela, 31 maja 2015

IDEALNY PODKŁAD MINERALNY, KOREKTOR I BRONZER

Dzisiaj receptura na podkład mineralny, korektor i brozner. Używałam podkładów mineralnych różnych firm i niestety żaden nie spełnił moich oczekiwać, więc zrobiłam go sobie sama :) Mam cerę normalną ze skłonnością do niespodzianek , pojawiają się już 1-sze zmarszczki… dla takiej skóry ten podkład jest idealny.

Wbrew pozorom przygotowanie kosmetyków mineralnych samodzielnie jest bardzo proste i całkiem szybkie, tym bardziej, że korektor i bronzer przygotowujemy na bazie wykonanego już podkładu. Razem z dobraniem odpowiedniego odcienia zrobienie tych 3 kosmetyków zajęło mi około 2 godziny.


Do odmierzania używam łyżeczek miarowych ze sklepu Zrób Sobie Krem. Półprodukty pochodzą ze sklepu Kolorówka. Podkład mieszam w małym młynku do kawy.

UWAGA: wszystkie łyżeczki oraz młynek muszą być wysterylizowane spirytusem skażonym (można go kupić w aptece).

Podkład mineralny

Sericite Mica & Mirystynian magnezu 15,5ml
Dwutlenek tytanu (u mnie oil dispersible, nie wysusza cery) 2,5ml
Stearynian magnezu 1,5ml
Mikrosfery silikonowe 4ml
Tlenek cynku 1ml
Mika Extra Bright (odrobinę, na oko)
Tlenek pastelowy (dla uzyskania odpowiedniego odcienia, należy dobrać tlenek do odcienia cery, tutaj tabelka kolorystyczna).

Wszystkie składniki, oprócz tlenku pastelowego, wkładamy do młynka. Miksujemy pulsacyjnie około 5 minut, co jakiś czas robiąc przerwę na zeskrobanie pudru ze ścianek (trzeba pamiętać, żeby odczekać chwilkę zanim otworzymy młynek, puder musi opaść).
Około 2ml pudru wkładamy do torebki strunowej, dodajemy odrobinę tlenku pastelowego i rozcieramy dokładnie, całość wsypujemy do młynka i ponownie miksujemy. Czynność powtarzamy do uzyskania odpowiedniego odcienia.

Korektor na niedoskonałości

Podkład 3ml
Tlenek cynku 1ml
Dwutlenek tytanu 1ml
Szczypta zieleni chromowej

Wszystkie składniki rozcieramy w torebce strunowej, a następnie wsypujemy do młynka i miksujemy tak jak w przypadku podkładu.

Bronzer

Podkład 5ml
Tlenek Brown Cocoa (ilość do uzyskania odpowiedniego odcienia)

Podkład i tlenek rozcieramy w torebce strunowej, przesypujemy do młynka i miksujemy. Czynność powtarzamy do uzyskania odpowiedniego odcienia.
Brozner trzeba dobrze rozetrzeć na twarzy.

Jak widać wykonanie własnego podkładu jest bardzo proste, najtrudniejszą sprawą jest dobranie odpowiedniego odcienia. Lepiej dodawać odrobinkę tlenku kilka razy, niż zrobić za ciemny podkład i próbować go rozjaśniać. Odcień sprawdzajcie oczywiście na twarzy, w świetle dziennym.

Polly

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz