niedziela, 8 marca 2015

NAJLEPSZY NATURALNY SPOSÓB NA ODPORNOŚĆ

Sposób w 100% sprawdzony, ponieważ jest przeze mnie testowany od kilku lat. W tym roku nie złapałam nawet przeziębienia (odpukać). Jest prosty, smaczny i tani. Dlaczego piszę o nim teraz, kiedy wielkimi krokami zbliża się najpiękniejsza pora roku? Ponieważ za przygotowanie trzeba się zabrać już za moment. Najlepsze listki zbiera się w maju, jak mówi moja mama :)


Ten cudowny sposób, to właśnie herbatka, która składa się z listków krzewów owocowych i drobnych owoców. Co roku jest trochę inna, jej skład zależy od tego, co uda mi się zebrać wiosną, latem i jesienią. Zawartość tegorocznej, to owoce dzikiej róży i aronii oraz listki maliny, jeżyny i poziomki.
Co jeszcze możemy dodać do naszej herbatki? Przede wszystkim małe owoce, które można łatwo ususzyć: porzeczki, żurawinę, poziomki, berberys, rokitnik, aronię oraz listki, szczególnie aromatyczne i bogate w witaminę C są listki poziomki, ale bardzo wartościowe będą również liście maliny, jeżyny i aronii.


Co dobrego ma w sobie taka herbatka? Bardzo dużo łatwo przyswajalnej witaminy C, ale też mnóstwo innych witamin i składników mineralnych. Kwasy organiczne dodatkowo ułatwiają wchłanianie tych wszystkich dobroci.

Przygotowanie herbatki jest bardzo proste. Wystarczy ususzyć owoce i liście w piekarniku w 50 stopniach, przy lekko uchylonych drzwiczkach. Listki suszą się błyskawicznie (około godziny), owoce różnie, zwykle 3-4 dni (piekarnik włączony przez godzinę dziennie). Składniki mieszam i trzymam w ciemnym miejscu. Żeby wydobyć z herbatki smak i wszystkie wartości rozdrabniam ją w młynku do kawy (porcję na około tydzień).

UWAGA
Liście krzewów działają oczyszczająco na organizm, jest to oczywiście zaleta, ale trzeba uważać jeżeli pijemy jednocześnie inne oczyszczające zioła np. pokrzywę, uczep, liście brzozy.


Na zdrowie :)
Polly

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz